Tacskó fajtamentő csoportunk gondozásába került Dezső, a 2 év körüli fekete-cser tacskó. Debrecenben találták, ám eredeti tulajdonosa nem jelentkezett, így a gondozásunkba került, hogy új családot találjunk számára.

Lutz és Bodó, a két 10 hónap körüli fekete-cser tacskó talált kutyákként kerültek a bonyhádi gyepmesteri telepre. A mezőn leltek rájuk, majdnem lekaszálta őket a gép, hatalmas szerencséjük volt. Jelenleg demodex miatt kezelés alatt állnak, ezt követően kezdjük meg a tökéletes családok felkutatását számukra.
A héten Kulpa gazdis kutya lett.

Vizsla fajtamentő csoportunk gondozásába került Mogyinka. Családja folytonos szökései miatt jóhiszeműen ajándékozta el, ám kiderült, hogy új tulajdonosa őrző-védő célra szánta. Próbálta elvadítani, sikertelenül, majd csapot-papot hátrahagyva elköltözött. Egykori gazdája ekkor tudomást szerzett róla és a segítségünket kérte. Nem terveztünk új mentvényt, anyagi lehetőségeink egyáltalán nem engedik meg. De azt sem szerettük volna, hogy ismét rossz kezekbe kerüljön.
A héten több védencünk gazdis kutya lett.
Szofi ideiglenes befogadóinál, csapatunk oszlopos tagjainál lopta be magát a szívükbe és immár örökre családjuk tagja lett.

A P-babák közül Prada szintén ideiglenes befogadóinál és egyben csapatunk oszlopos tagjainál véglegesítette magát, immár hivatalosan is gazdisnak mondhatja magát.

Fityke egy Németországban élő magyar család oldalán kezdte meg gazdis életét.
